Sahte Faturaya Şartlı Tahliye Geldi !

Binlerce kişi sahte fatura yüzünden girdikleri kara listeden çıkacak ! Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Katma Değer Vergisi (KDV) mevzuatı konusunda yapılan değişiklikleri anlattı.

Maliye Bakanı Mehmet ŞimşekAçıklamaya göre Mehmet Şimşek bugüne kadar 56 kanun değişikliğinin, 91 bakanlar kurulu kararının ve 65 sirküler değişikliğinin yapıldığını ve 123 tebliğ yayımlandığını belirti.

Bakan Şimşek sistemi sade ve anlaşılır bir hale getirmek için bütün düzenlemeleri tek tebliğde topladıklarını ifade etti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yeni tebliğ ile birlikte halk arasında ” kara liste ” olarak bilinen sahte belge düzenleyen veya kullananların yer aldıkları özel esaslaruygulamasını yeni baştan düzenlediklerini buna göre özel esaslara alınmadan önce mükelleflere kullandıkları belgelerin sahte olmadığını kanıtlama imkanının getirildiğini anlattı.

Bakan Şimşek, aynı fiili tekrar işlememek koşulu ile hakkında sahte belge düzenleme raporu olanların 5 yıl, sahte belge düzenleme tespiti olanlar ile sahte belge kullanma raporu olanların ise 4 yıl, sahte belge kullanmadan tespiti olanların ise 3 yıl sonra müracaatlarına gerek kalmaksızın özel esaslar kapsamında çıkacağını belirtti. Yaptığı açıklama ile henüz 150.000 mükellefin özel esaslar kapsamından çıkacağını belirtti.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Sahte Faturaya Şartlı Tahliye Geldi !” üzerine bir düşünce

 1. Davulcunun patronu

  700 bin liralık saatin vergisini bile kaçırıp, sahte fatura gösterdiler.
  Firma, faturaya sahte dedi de ona bile inanmadılar.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir