Kredi Kartı Borcu Olanlar için Önemli Açıklama

Kredi Kartı Borcu olanlar için kötü haber !

Başbakan yardımcısı Ali BABACAN ‘ın yaptığı açıklmada kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması ile ilgili soru yönetilince BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ) ‘nun böyle bir çalışma içerisinde bulunmadığını belirtti.

Kredi Kartı Başvurusu

Başbakan yardımcısı Ali Babacan ‘ın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu ‘nda milletvekillerinin sorduğu soruları yanıtladı. Ali Babacan sorulan sorulara istinaden 28.05.2014 tarihinde yürürlüğe girecek olan Tüketicinin Korunması Hakkından Kanun ‘un. Bankalar başta olmak üzere tüketici kredisi veren finansal kuruluşlar ve kart çıkartabilen kuruluşlar tarafından tüketiciye sunulan ürün veya hizmetlerinde tüketicilerden alınacak her türlü ücretlerin, komisyonların ve masraf türlerinin bunlarla ilişkin usul ve esasları kanunun ruhuna uygun olmasının ve tüketiciyi koruyacak şekilde belirlemeler yetkisinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ‘nın görüşü alınması suretiyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ‘na (BDDK) ‘ ya verildiğini hatırlattı.

Ali Babacan bu kasamda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından ” “Finansal Tüketicilerden Faiz Dışında Alınacak Ücret, Komisyon ve Masraflara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Taslağı ” hazırlandığını belirterek taslağın yürürlüğü girmesi ile birlikte bankaların tahsil edebilecekleri ücret, masraf ve komisyonların kalemlerinin aynı ad altında toplanması ve adil olmayan seviyede yüksek ücret tahsil edilmesinin önüne geçileceğinin belirtildiğini belirttii.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kredi Kartı Borcu Olanlar için Önemli Açıklama” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir