Kategori arşivi: Kredi Notu

Hangi Bankadan Kredi Kartı Başvurusu Yapmalıyım ?

Merhaba değerli takipçilerimiz ve ziyaretçilerimiz. Sık sık karşılaştığımız bir soruyu bu makaleyi yazarak yanıtlamak istedik.

Bir çok kişi yanlış bankaya kredi veya kredi kartı başvurusu yaparak red cevabı almaktadır.

Biz ise sizin güncel durumunuza göre banka önereceğiz. Direk olarak banka ismi vermiyoruz sadece sizin güncel durumunuzu değerlendirmenizi sağlayacağız.

Kredi ve Kredi Kartı Başvurularını Hangi Bankaya Yapmalıyım ?

Hangi Bankadan Kredi Kartı Başvurusu Yapmalıyım ?

Şimdi aşağıda yazacağımız maddeleri dikkatli bir şekilde okuyarak sizlere en uygun olan bankayı kendiniz seçiniz.

1-) Maaş Hesabınızın Olduğu Banka : Eğer çalıştığınız firma maaşınızı banka üzerinden ödüyor ise maaşınızı aldığınız bankadan başvuru yapmak çok büyük bir avantaj sağlar.

Kredi notunuz düşük olsa bile banka nasıl olsa bu müşterimiz maaşını bizden alıyor. Düşük limitli de olsa bir kredi kartı veya kredi verelim. Borcunu ödemezse nasıl olsa maaşına icra koyar paramızı alırız diyerekten düşünüp başvurunuzu onaylayacaktır.

Elbette bu aldığınız maaşın miktarına ve kredi notunuzun durumuna göre büyük bir değişiklik gösterse bile ilk defa kart alan geçmişte sicili olmayanlar için çok büyük bir avantajdır ve onaylanmama ihtimali çok düşüktür.

Yalnız en azından 3 ay boyunca bankadan maaş aldıktan sonra başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

2-) Aktif Çalıştığınız Bankadan : Bir bankada hesabınız var ve bu hesaba sürekli olarak para geliyor, yatırıyorsunuz veya gönderiyorsanız bu bankadan başvuru yapmanız daha mantıklıdır.

Sonuçta banka kredi notunuz düşük olsa bile veya hiç kredi notu geçmişiniz yoksa bile hesaplarınızı inceleyerek değerlendirme yapabilir.

3.) Çalıştığınız Şirketin Anlaşmalı Olduğu Bankadan : Çalıştığınız firma aktif bir şekilde hangi banka ile çalışıyor ise çalıştığı bankanın şubesine başvuru yapın.

Ama başvuruyu maaş bordrosu ile değil firmanızdan alacağınız maaş yazısı ile yapınız. Maaş yazısı hakkında bilgi edinmek isterseniz : http://www.kredivekarti.com/maasyazisi/ bu sayfadan bilgi edinebilirsiniz.

4.) Banka Müşterisi Olun : Eğer yukarıda yer alan 3 tavsiyenin hiç birisi size uymuyorsa ve gereksinimlerinizi karşılamıyorsa gidip bir bankadan hesap açınız ve hesaba az miktarda da olsa bir miktar para yatırın.

Her hafta düzenli olarak bankamatikten hesabınıza para yatırın ve çekin. Mesela her hafta Pazartesi günü para yatırıp, Cumartesi günü çekin. Banka hesabınızda incelenmeye değer bir hareketlilik olsun.

3 ay kadar böyle devam ettikten sonra başvurunuzu yapınız.  Her zaman banka ile aranızda en az 3 aylık bir geçmişiniz olsun. Böylece işinizi sağlama almış olursunuz.


Yukarıda anlattığımız taktikleri uyguladığınızda bankalardan kredi ve kredi kartı almanız daha da kolaylaşacaktır. Kredi notu düşük olana da hiç kredi notu olmayana da bankalar kredi veya kredi kartı vermekte çekingen davranırlar.

Bu taktikleri uyguladığınızda banka direk olarak red cevabı vermektense inceleme yapma lütfuna girerler. Her şubenin bir kotası vardır. Mesela her yıl bankanın genel müdürlüğünden bu sene atıyorum 500 tane kredi kartı vereceksiniz diyerekten talimat gelir.Kr

En kötü ihtimalle banka bu kotayı yıl sonuna kadar dolduramazsa yıl sonu sizi şubeye kredi kartı vermeye davet edecektir. Sormak istediğiniz sorularınız var ise konu altından yorum yaparak sorabilirsiniz.

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Daha öncesinden Kredi Notu kategorimizde kredi notu ile alakalı bilgi verici 3 adet makale yayınladık lakin notunuzu nasıl öğreneceğinizi belirtmediğimizi fark ettik.

Kredi notunuzu nasıl öğreneceğinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde sizlere açıklayacağız.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Kredi notunuzu internet üzerinden ufak bir üyelik oluştururak ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Öğrenebilmeniz için gerekli adımları sırası ile aşağıda sizler ile paylaşacağız.

1- https://www.findeks.com/ sitesine giriniz.

2- Sitede ” Üye Ol ” butonunun üzerine gelerek açılan sekmelerden ” Bireysel ” seçeneğine tıklayınız.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

3- Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi bir form ile karşılaşacaksınız. Bu formu ve devamında gelecek olan 4 formu eksiksiz bir şekilde bilgilerinizi doğru girerek doldurunuz.

4- Üyeliğinizi oluşturduktan sonra üye girişi yapınız. Aynı bankaların internet şubelerine giriş sistemi yer almaktadır.

Kredi Notu Öğrenme

Üye girişi yaptıktan sonra yukarıda gördüğünüz gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Ben 24.09.2014 tarihinde üye olduğum için o tarihe ait olan bilgilerimi göstermektedir. Bilgilerin güncellenmesi için ” Güncelle ” butonuna tıklamanız gerekiyor lakin bu butona tıkladığınızda firma sizden ufak bir ücret istiyor.

Bu sistemi 1 defalığına ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bir daha kullanmak isterseniz firmanın talep ettiği az miktarda ücreti ödemeniz gerekmektedir.

İşinize yarayabilecek diğer makalelerimiz ;

1- Kredi Notu Yükseltme Teknikleri [Kapsamlı]

2- Kredi Notu Neden Düşer ?

3- Kredi Notu Nedir ?

Dilerseniz yukarıdaki makalelerimizi üzerlerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri [Kapsamlı]

Kredi Notu kategorimizden kredi notu nedir ve kredi notu neden düşer isimli yazılarımızı okuduğunuzu varsayıyorum. Şimdi kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağım.

Kredi Notu Yükseltme Yolları

Bankalar ile hep aranız kötü gitti ve kredi notunuz çok mu düştü. Acil krediye veya kredi kartına mı ihtiyacınız var ? Öyleyse bu yazımızı başından sonuna kadar dikkatlice okuyun sizlere kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

[ayirac]

Kredi Notu Yükseltme Yolları

1.) Temizlik Aşaması : Bankada ne kadar krediniz veya kredi kartınız varsa hepsinin borcunu temizleyin. Mümkünse temizledikten sonra iptal ettirin. Ayrıca adınıza kayıtlı ne kadar fatura varsa hepsini ödeyin. Turkcell, Avea ve Vodafone gibi oparatörler özellikle bankaların sistemlerine yansır ve kredi notunuzu düşürmede büyük etki sağlar.

2.) Hesabınızı hareketlendirin : Elinizde avucunuzda ne kadar para varsa hepsini bankaya yatırın. Daha sonrasında aynı bankada hesabı olan bir yakınınıza havale yapın ve parayı geri getirip yatırın. Bunu en az 2-3 defa yapın. Akabinde paranızı 1 ay vadeliye yatırın. Vadenizin süresi dolduğunda tekrar vadeliye atmayın.

3.) Kart isteyin : Bankadan bir kredi kartı isteyin yukarıdaki dediklerimi yaptığınızda 1-2 ay içerisinde başvurun mutlaka size az limitlide olsa bir kredi kartı verilecektir. Bu kartı kullanın ve borcunu erkenden kapatın. Arkasından kartınızı iptal ettirin.

4.) Vadeli Hesaba Tekrar Yatırma : Kartınızı iptal ettirdikten sonra paranızı tekrar bankadaki hesabınıza vadeliye alın. Bu sefer en az 2 aylık bir vadesi olsun. Paranın miktarı ne kadar yüksek olursa notunuz o kadar çok etkilenecektir bunu asla unutmayınız.

5.) Ufak Miktarda Kredi Başvurusu Yapın : Atıyorum 3.000 TL kredi başvurusunda bulunun kredinizin vadesi düşük olsun ki çok fazla faiz ödemeyin. Aldığınız 3.000 TL ‘nin üzerine sizde biraz para koyarak ilk taksidinizde olduğu gibi yatırarak krediyi kapatın.


Dediklerimi harfiyen uygulayın sonra bankadan ne isterseniz verecektir. Kredi notunuz düşüşlerden uçuşlara geçecek. Bankadan çok yüksek limitli kredi kartı ve kredi alabilirsiniz. Şuan bana 50.000 TL krediyi direk olarak vermektedirler mesela daha 2 gün önce başvurdum ne diyecekler diye. Anlayacağınız taktikler denenmiştir. Tek yapmanız gereken zamana yayarak yapmak olacaktır.

 • 17
 •  
 •  
 •  
 •  
 •