Kategori arşivi: Banka İlişkileri

Hangi Bankadan Kredi Kartı Başvurusu Yapmalıyım ?

Merhaba değerli takipçilerimiz ve ziyaretçilerimiz. Sık sık karşılaştığımız bir soruyu bu makaleyi yazarak yanıtlamak istedik.

Bir çok kişi yanlış bankaya kredi veya kredi kartı başvurusu yaparak red cevabı almaktadır.

Biz ise sizin güncel durumunuza göre banka önereceğiz. Direk olarak banka ismi vermiyoruz sadece sizin güncel durumunuzu değerlendirmenizi sağlayacağız.

Kredi ve Kredi Kartı Başvurularını Hangi Bankaya Yapmalıyım ?

Hangi Bankadan Kredi Kartı Başvurusu Yapmalıyım ?

Şimdi aşağıda yazacağımız maddeleri dikkatli bir şekilde okuyarak sizlere en uygun olan bankayı kendiniz seçiniz.

1-) Maaş Hesabınızın Olduğu Banka : Eğer çalıştığınız firma maaşınızı banka üzerinden ödüyor ise maaşınızı aldığınız bankadan başvuru yapmak çok büyük bir avantaj sağlar.

Kredi notunuz düşük olsa bile banka nasıl olsa bu müşterimiz maaşını bizden alıyor. Düşük limitli de olsa bir kredi kartı veya kredi verelim. Borcunu ödemezse nasıl olsa maaşına icra koyar paramızı alırız diyerekten düşünüp başvurunuzu onaylayacaktır.

Elbette bu aldığınız maaşın miktarına ve kredi notunuzun durumuna göre büyük bir değişiklik gösterse bile ilk defa kart alan geçmişte sicili olmayanlar için çok büyük bir avantajdır ve onaylanmama ihtimali çok düşüktür.

Yalnız en azından 3 ay boyunca bankadan maaş aldıktan sonra başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

2-) Aktif Çalıştığınız Bankadan : Bir bankada hesabınız var ve bu hesaba sürekli olarak para geliyor, yatırıyorsunuz veya gönderiyorsanız bu bankadan başvuru yapmanız daha mantıklıdır.

Sonuçta banka kredi notunuz düşük olsa bile veya hiç kredi notu geçmişiniz yoksa bile hesaplarınızı inceleyerek değerlendirme yapabilir.

3.) Çalıştığınız Şirketin Anlaşmalı Olduğu Bankadan : Çalıştığınız firma aktif bir şekilde hangi banka ile çalışıyor ise çalıştığı bankanın şubesine başvuru yapın.

Ama başvuruyu maaş bordrosu ile değil firmanızdan alacağınız maaş yazısı ile yapınız. Maaş yazısı hakkında bilgi edinmek isterseniz : http://www.kredivekarti.com/maasyazisi/ bu sayfadan bilgi edinebilirsiniz.

4.) Banka Müşterisi Olun : Eğer yukarıda yer alan 3 tavsiyenin hiç birisi size uymuyorsa ve gereksinimlerinizi karşılamıyorsa gidip bir bankadan hesap açınız ve hesaba az miktarda da olsa bir miktar para yatırın.

Her hafta düzenli olarak bankamatikten hesabınıza para yatırın ve çekin. Mesela her hafta Pazartesi günü para yatırıp, Cumartesi günü çekin. Banka hesabınızda incelenmeye değer bir hareketlilik olsun.

3 ay kadar böyle devam ettikten sonra başvurunuzu yapınız.  Her zaman banka ile aranızda en az 3 aylık bir geçmişiniz olsun. Böylece işinizi sağlama almış olursunuz.


Yukarıda anlattığımız taktikleri uyguladığınızda bankalardan kredi ve kredi kartı almanız daha da kolaylaşacaktır. Kredi notu düşük olana da hiç kredi notu olmayana da bankalar kredi veya kredi kartı vermekte çekingen davranırlar.

Bu taktikleri uyguladığınızda banka direk olarak red cevabı vermektense inceleme yapma lütfuna girerler. Her şubenin bir kotası vardır. Mesela her yıl bankanın genel müdürlüğünden bu sene atıyorum 500 tane kredi kartı vereceksiniz diyerekten talimat gelir.Kr

En kötü ihtimalle banka bu kotayı yıl sonuna kadar dolduramazsa yıl sonu sizi şubeye kredi kartı vermeye davet edecektir. Sormak istediğiniz sorularınız var ise konu altından yorum yaparak sorabilirsiniz.

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, daha önceki yazılarımızda Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar ‘ı incelemiştik.

Çalışmayan ve sigortası olmayan birisinin bankadan kredi veya kredi kartı alma olasılığı oldukça düşüktür. Tabi birkaç husus dışında.

Bizde bu hususları sizlere anlatacağız. Kendinize uygun olanları uygulayıp başvuru yaptığınızda ise onay alabilme şansınız olacaktır.

Çalışmayan Bayanlar Kredi Çekebilir Mi ?

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bu sorunun yanıtı aslında bellidir. Lakin belirli bazı durumlarda banka insiyatif olarak çalışmayan bayanlara da kredi verebiliyor. Sigortasız bir işte çalışmanız bu durumu değiştirmiyor. Ama aşağıda sayacağımız maddelerden size uygun olanları uyguladığınızda kredi çekebilirsiniz.

1- Tapu ve Kira Geliri : Eğer üzerinizde bir ev veya iş yeri varsa onu kiraya verdiyseniz ve kiradan gelir elde ediyorsanız. Bankaya tapu ve kira kontratı fotokopileri ile gittiğinizde şansınız oldukça artacaktır.

2- Banka Hesabında Hareketlilik : Siz siz olun hesabınızın olduğu bankadan kredi ve kredi kartı başvurularınızı yapınız. Banka hesabı açar açmaz değil banka hesabı açtıktan 3 ay sonra başvuru yaparsanız şansınız daha da artacaktır.

Başvuruda bulunmadan önce elinizde ne kadar nakit para varsa banka hesabınıza yatırıp çekin. Örneğin ayın 1 ‘inde parayı yatırdınız 25 ‘inde çekin 27 ‘sinde geri yatırın. Bunu sürekli olarak tekrarlayın kredi başvurusu yaptığınızda elinizde ki tüm nakit para banka hesabınızda olsun hatta mümkünse vadeli hesap açarak parayı oraya aktarın. Krediniz onaylandığında vadeli hesabı kapatabilirsiniz.

3- Serbest Muhasebeci Mali Müşavir : Çevrenizde eğer bahsettiğimiz serbest muhasebeci mali müşavir var ise ve aranız iyi ise belirli bir ücret karşılığında sizi müşterisi olan herhangi bir firmada sigortalı gösterebilir. Aylık 350 TL gibi bir ücretle sigortalı gösterilebiliyor.  Yalnız hemen sigorta girişiniz yapılır yapılmaz değil en erken 3 ay sonra başvuru yapmanızda fayda var. Sizlere birde gelir belgesi vereceklerinden kredinizi çalışan biriymiş gibi alabilirsiniz.

Yukarıdaki yazdığımız 3 adımdan herhangi birisini uyguladığınızda kredi başvurunuzun onaylanma ihtimali olduça yükseliyor. Eğer 1. ve 3. maddeyi uygulayabiliyorsanız onlar tek başlarına yeterli oluyorlar. Madde 2 tamamen onay almanızı hızlandıracak ve teminata alacak bir tekniktir.

Başvuruyu şubeden yapmanızı tavsiye ederiz ve şube kalabalık olmayan sakin bir şube olur ise müşteri temsilciniz ile daha iyi anlaşabilirsiniz ve size zaman ayırabilirler. Yeni bankalardan başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Mesela en son Finansbank.Enpara.COM piyasaya kredi için çıkmıştı. Finansbank.Enpara.COM Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? isimli yazımızı okuyarak başvurunun ve onayın ne kadar hızlı olduğunu görebilirsiniz.

Eğer bu saydıklarımızı yaptıysanız Kredi Başvurusu kategorimizi ziyaret ederek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Maaş Yazısı Nedir ve Nasıl Yazılır ?

Bankaların genellikle kredi başvurularında maaş bordrosu veya maaş yazısı isterler. Büyük fabrikalarda genellikle şehir dışlarında organize sanayi bölgelerinde olduğundan ve muhasebecinin yeri genellikle şehir merkezinde çarşıda oluşundan dolayı bir çok kişi maaş bordrosu almakta zorluk çeker.

Bunun yerine maaş yazısı vermek isterler ama nasıl yapacaklarını bilmediklerinden çoğu zaman yanlış olur.

Daha önce kendine 2 defa maaş yazısı yazıp kredi çeken birisi olarak bu konudaki tüm sorularınızı yanıtlayacağım.

Maaş Yazısı Nedir ?

Maaş Yazısı Nedir ve Nasıl Yazılır ?

Maaş yazısı bir firmanın bünyesinde çalışan personeline hangi kuruma veya kuruluşa verecek ise ona hitaben yazdılığı dilekçedir.

Maaş yazısının bir kaç kuralı bulunmaktadır. Bu kurallar çerçevesinde yazılan maaş yazısını her banka kabul eder ve işleme alır. Maaş yazısında maaşınızı istediğiniz miktarda gösterebilirsiniz. Bankanın hiç bir itirazı olmayacağı gibi yüksek gösterdiğiniz taktirde kredinizin onaylanma ihtimali daha yüksektir.

Maaş Yazısı Nasıl Yazılır ?

Bunu daha iyi anlayabilmeniz açısından kendi bilgisayarımda microsoft word belgesinden kendime yazıyormuş gibi bir maaş yazısı hazırladım.

Maaş Yazısı Örneği İndirmek için TIKLA !

Hemen yukarıdaki linke tıklayıp maaş yazısı örneğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirdiğiniz yazı üzerindeki banka ismini, tarihi, bilgilerinizi düzenledikten sonra antetli kağıda yazdırıp firmanın kaşesini vurarak yetkilisine imzalatınız.

Akabinde bankaya bu yazıyı firma yetkilisinin imza sirküsü fotokopisi ile birlikte götürünüz. Bankanın dilekçedeki imzayı karşılaştırabilmesi için bu olmazsa olmazdır. Eğer bilgisayarınızda microsoft word belgesi yok ise aşağıdaki ekran görüntüsünden faydalanarak sıfırdan kullandığınız programa göre yazabilirsiniz.

Maaş Yazısı Örneği

Yukarıdaki ekran görüntüsünü daha büyük ekranda görüntülemek isterseniz üzerine tıklamanız yeterlidir.

Düzenlenecek Alanlar ;

1- Tarih

2- Banka adı ve il ismi

3- Yusuf KISA yerine kendi isim ve soyisminizi yazınız.

4- 2.000 TL yerine kendi maaşınızı yazınız.

5- Firma kaşesi ve yetkili imzası alanını silerek yazıyı firmanın antetli kağıdına yazdırıp o kısma kaşe vurup yetkiliye imzalatınız.

İşlemler bu kadar basit. Sonrasında firma yetkilisinin imza sirküsü ile beraber bankaya gittiğinizde kredinizi alabilirsiniz.

Anlamadığınız ve sormak istediğiniz bir yer olur ise aşağıdaki yorum formunu kullanarak sorabilirsiniz.

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •