Hangi Bankadan Kredi Kartı Başvurusu Yapmalıyım ?

Merhaba değerli takipçilerimiz ve ziyaretçilerimiz. Sık sık karşılaştığımız bir soruyu bu makaleyi yazarak yanıtlamak istedik.

Bir çok kişi yanlış bankaya kredi veya kredi kartı başvurusu yaparak red cevabı almaktadır.

Biz ise sizin güncel durumunuza göre banka önereceğiz. Direk olarak banka ismi vermiyoruz sadece sizin güncel durumunuzu değerlendirmenizi sağlayacağız.

Kredi ve Kredi Kartı Başvurularını Hangi Bankaya Yapmalıyım ?

Hangi Bankadan Kredi Kartı Başvurusu Yapmalıyım ?

Şimdi aşağıda yazacağımız maddeleri dikkatli bir şekilde okuyarak sizlere en uygun olan bankayı kendiniz seçiniz.

1-) Maaş Hesabınızın Olduğu Banka : Eğer çalıştığınız firma maaşınızı banka üzerinden ödüyor ise maaşınızı aldığınız bankadan başvuru yapmak çok büyük bir avantaj sağlar.

Kredi notunuz düşük olsa bile banka nasıl olsa bu müşterimiz maaşını bizden alıyor. Düşük limitli de olsa bir kredi kartı veya kredi verelim. Borcunu ödemezse nasıl olsa maaşına icra koyar paramızı alırız diyerekten düşünüp başvurunuzu onaylayacaktır.

Elbette bu aldığınız maaşın miktarına ve kredi notunuzun durumuna göre büyük bir değişiklik gösterse bile ilk defa kart alan geçmişte sicili olmayanlar için çok büyük bir avantajdır ve onaylanmama ihtimali çok düşüktür.

Yalnız en azından 3 ay boyunca bankadan maaş aldıktan sonra başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

2-) Aktif Çalıştığınız Bankadan : Bir bankada hesabınız var ve bu hesaba sürekli olarak para geliyor, yatırıyorsunuz veya gönderiyorsanız bu bankadan başvuru yapmanız daha mantıklıdır.

Sonuçta banka kredi notunuz düşük olsa bile veya hiç kredi notu geçmişiniz yoksa bile hesaplarınızı inceleyerek değerlendirme yapabilir.

3.) Çalıştığınız Şirketin Anlaşmalı Olduğu Bankadan : Çalıştığınız firma aktif bir şekilde hangi banka ile çalışıyor ise çalıştığı bankanın şubesine başvuru yapın.

Ama başvuruyu maaş bordrosu ile değil firmanızdan alacağınız maaş yazısı ile yapınız. Maaş yazısı hakkında bilgi edinmek isterseniz : http://www.kredivekarti.com/maasyazisi/ bu sayfadan bilgi edinebilirsiniz.

4.) Banka Müşterisi Olun : Eğer yukarıda yer alan 3 tavsiyenin hiç birisi size uymuyorsa ve gereksinimlerinizi karşılamıyorsa gidip bir bankadan hesap açınız ve hesaba az miktarda da olsa bir miktar para yatırın.

Her hafta düzenli olarak bankamatikten hesabınıza para yatırın ve çekin. Mesela her hafta Pazartesi günü para yatırıp, Cumartesi günü çekin. Banka hesabınızda incelenmeye değer bir hareketlilik olsun.

3 ay kadar böyle devam ettikten sonra başvurunuzu yapınız.  Her zaman banka ile aranızda en az 3 aylık bir geçmişiniz olsun. Böylece işinizi sağlama almış olursunuz.


Yukarıda anlattığımız taktikleri uyguladığınızda bankalardan kredi ve kredi kartı almanız daha da kolaylaşacaktır. Kredi notu düşük olana da hiç kredi notu olmayana da bankalar kredi veya kredi kartı vermekte çekingen davranırlar.

Bu taktikleri uyguladığınızda banka direk olarak red cevabı vermektense inceleme yapma lütfuna girerler. Her şubenin bir kotası vardır. Mesela her yıl bankanın genel müdürlüğünden bu sene atıyorum 500 tane kredi kartı vereceksiniz diyerekten talimat gelir.Kr

En kötü ihtimalle banka bu kotayı yıl sonuna kadar dolduramazsa yıl sonu sizi şubeye kredi kartı vermeye davet edecektir. Sormak istediğiniz sorularınız var ise konu altından yorum yaparak sorabilirsiniz.

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Hangi Bankadan Kredi Kartı Başvurusu Yapmalıyım ?” üzerine 3 düşünce

 1. Ahmet Özal

  Harika bir makale olmuş tebrik ve teşekkür ediyorum. Başvurumu çalıştığım bankadan yaptım onay geldi.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir