Etiket arşivi: Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Kampüs Kart Başvurusu

Ziraat Bankası ‘nın öğrencilere çok büyük avantajlar sağlayan Kampüs Kart ‘ın tanıtımı ile karşınızdayız.

Eğer bir üniversite öğrencisi iseniz aklınıza dahi gelmeyecek özellikleri ile hayatınızı kolaylaştıran Ziraat Bankası ‘nın Kampüs Kart ‘ını mutlaka denemelisiniz.

Ziraat Bankası Kampüs Kart Başvurusu

Ziraat Bankası Kampüs Kart Başvurusu

Hemen yukarıda örneğini gördüğünüz üzere üzerinde fotoğrafınız, öğrenci numaranız, isim soyisim ve okuduğunuz bölümün bilgilerinin yer aldığı bir kartınızın olmasını istermisiniz ?

Hem banka kartınız hemde üniversite kimliğiniz olarak kullanabileceğiniz Kampüs Kart avantajları ile tam öğrenci kartı ! Kimlik fonksiyonu ile kampüs içerisindeki geçiş sistemlerine kartınızı okutarak doğrudan geçiş yapabilirsiniz.

Banka kartı fonksiyonu sayesinde hem alışveriş yapabilirsiniz hemde Ziraat Bankası ATM ‘lerinden para yatırıp, para çekebilirsiniz.  Kampüs içerisinde ve dışında yer alan tüm kafe, restoran gibi yerlerden kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca elektronik cüzdan olarak bu kartı kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kampüs Kart ‘a sahip olmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvurmanız gerekmektedir. Eğer kredi kartı isterseniz Ziraat Bankası Maxsimum Card Başvurusu yazımıza göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Maxsimum Card Başvurusu

Kamu Sermayeli Bankalar olarak bir önceki yazımızda tanıttığımız Ziraat Bankası ‘nın en çok kullanılan kredi kartı olan maximum card ‘a başvuru yapmak istermisiniz ?

Ziraat Bankası Maxsimum Card Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ‘ndan Maxsimum Card Başvurusu yapmak çok kolay ve hızlı. Sizler için bunun adımlarını sırasıyla teker teker anlatacağız. Bizde başvuru yapmış olacağız.

Başvurularınızı Ziraat İnternet Şubesi, Şubeleri, ATM’leri, 444 00 00 Telefon Bankacılığı, 4747 SMS Şube kanalları aracılığıyla yapabilirsiniz ama biz size en zahmetsiz yolunu göstereceğiz. Resmi internet sitesi üzerinden form doldurarak başvuru yapacağız.

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusu

Size söyleceğimiz adımları sırasıyla yaptığınızda başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. İlk olarak resmi internet sitesindeki başvuru sayfasına gitmeniz gerekmektedir.

[button size=”normal” type=”info” value=”Başvuru Sayfasına Gitmek için TIKLAYINIZ.” href=”https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bireysel/Basvurular/Pages/KrediKartiBasvuru.aspx”]

Yukarıdaki bağlantıya tıklayın ama bu sayfada bir yandan açık kalsın. Sayfamızdan anlatımı yapacağız.

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı Başvurusu

Dediğimiz bağlantıya tıkladığınızda yukarıdaki gibi bir form karşınıza gelecektir. Bunu eksiksiz ve en doğru şekilde doldurmalısınız.

 1. T.C. kimlik numaranızı yazınız.
 2. Kimliğinizde yazan doğum tarihinizi yazınız.
 3. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz. Örnek : Adana,
 4. Babanızın ismini yazınız,
 5. Annenizin ismini yazınız,
 6. Hemen yan tarafta gördüğünüz güvenli kodunu kutucuğa yazınız.
 7. Devam ” bölümüne tıklayınız.

Başvuru Türü

Hemen dediğimiz işlemleri yaptığınızda yukarıdaki görsel ile karşılacaksınız. Burada ” Kredi Kartı ” ‘nı seçiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Hemen dediğimiz işlemleri yaptığınızda yukarıdaki ekran ile karşılacaksınız buradan ;

 1. Aylık net gelirinizi,
 2. Talep ettiğiniz kredi kartı limitini,
 3. Cep telefonu numaranızı,
 4. E-Posta adresinizi,
 5. Ürün tipi ve ürünü seçip  “ Gönder ” butonuna tıklayınız.

Bu işlemleri yaptığnızda ya başvurunuzu onaylıyacaklar, yada sizi en yakın Ziraat Bankası şubesine çağıracaklar. Şubeye çağırırlarsa yanınızda şunları götürün.

 • Kimliğiniz,
 • Gelir belgeniz, (maaş bodrosu gibi)

Daha fazlası Kredi Kartı Başvurusu kategorimizde, ben Ziraat Bankası ile çalışmak istiyorum derseniz Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu kategorimize göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hakkında Bilgi ve Kuruluşu

Kamu Sermayeli Bankalar ‘dan Ziraat Bankası hakkında bilgiler toparladık. Bu yazımızda Ziraat Bankası ‘nın kuruluşunu ve bilgilerini paylaşacağız.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası 1863 yılında Osmanlı Devleti tarafından temelleri atılmış bir Türkiye Bankasıdır.

Ziraat Bankası 15.08.1888 tarihinde Menafi Sandıkları ‘nın yerine işlevlerini üstlenecek bir modern finans kuruluşu olarak resmen kuruldu. O dönemlerde Ahmet Şefik Mithat Paşa ‘nın kurduğu Menafi Sandıkları ‘da banka şubelerine dönüştürülmüş ve faaliyetine başlamıştır.

1.Dünya Savaşı sonunda yenilmiş sayılmamızla ülke işgale uğramış ve işgal altındaki topraklarda bulunan şubeler Yunanlılar tarafından kurulan İzmir ‘de Ziraat Bankası İdare Merkezi ‘ne bağlandı.

1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nin açılmasının ardından TBMM kontrolünde bulunan yerlerdeki şubeler Ankara şubesi ‘ne bağlandı.

1922 tarihinde İzmir ve İstanbul teşkilatları da Ankara ‘ya tabi oldu ve Ziraat Bankası tekrardan bütünlüğüne kavuştu. 1924 tarihinde çıkartılan kanun ile Ziraat Bankası Devlet Kurumu olmaktan çıkartılıp anonim şirketi oldu.  Şubat 2001 krizinin ardından diğer kamu bankaları ile birlikte Ziraat Bankası ‘da ortak bir yönetim kurulu tarafından yönetilmeye başlandı ve uygulama 2005 yılında sona erdi.

Ziraat Bankası ‘nın Bağdat, Erbil, Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, Akdoğan, Karakum, Karaoğlanoğlu, Atina, İskele, Gönyeli, İskeçe, Rodos, Gümülcine, New York, Londra, Sofya, Tiflis, ve Cidde ‘de şubeleri Karaçi ve Tahran ‘da temsilcilikleri bulunmaktadır.

2003 yılında bankanın 140. yıldönümü şerefine PTT tarafından posta pulu yayınlanmıştır.

 • İşlem kodu : BIST: TCZB
 • Kuruluş  : 20.11.1863
 • Kurucu : Ahmet Şefik Mithat Paşa
 • Önemli kişiler : Muharrem Karslı (Yönetim Kurulu Başkanı), Hüseyin Aydın (CEO),
 • Çalışan sayısı     24,374
 • İnternet Sitesi :  www.ZiraatBank.com.tr
 • Eftkodu: 0010
 • Swiftkodu: TCZBTR2A

Banka hakkında genellikle aranan bilgileri kısaca vermiş olduk. Daha fazlası için Bankalar Hakkında kategorimize göz atabilirsiniz.

Bankanın incelediğimiz ürünleri ;

1 – Ziraat Bankası Maxsimum Card Başvurusu

2 – Ziraat Bankası Kampüs Kart Başvurusu

Bankanın ilerde inceleyeceğimiz tüm ürünlerine ” Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu ” isimli kategorimizden ulaşabilirsiniz.