Etiket arşivi: VakıfBank

VakıfBank BusinessCard Kredi Kartı Başvurusu

VakıfBank ‘ın ticari kredi kartlarından olan BusinessCard ile tanışma vaktimiz geldi.

Eğer ticaret ile uğraşıyorsanız bu kredi kartı sizlere işinizde çok yardımcı olabilir.

Gerek yurt içerisinde gerek yurt dışında şirketinizin adına yapacağınız temsillerde, seyehatlerde, ağırlamalarda şirket harcamalarınızı ve satın alma işlemlerinizi bu kart ile kolayca yapabilirsiniz.

Ayrıca nakit ödeme yerine vade kazanarak şirketinizin harcamalarını rahatlatabilirsiniz.

VakıfBank BusinessCard Kredi Kartı

VakıfBank BusinessCard Kredi Kartı Başvurusu

Sahip olacağınız kartın  faiz oranlarını  ve diğer ücretlerini sizlerle paylaşalım.

Alışveriş Faiz Oranı – %2.02

Nakit Çekim Faiz Oranı – %2.02

Gecikme Faizi – %2.52

Yıllık Kart Ücreti : 42 TL

Bankamatiklerden nakit çekim ücretleri BSMV dahil bir şekilde aşağıdaki gibidir.

VakıfBank ATM : %3.5 + 6.00 TL

Yurt içi Diğer Banka ATM – %3.5 + 6.00 TL

Nakit Çekim Ücretleri – %3.5 (min. 3 USD)

Taksitli Nakit Avans Ücreti – %4.75 + 4.00 TL

VakıfBank BusinessCard Başvurusu

Karta başvurularınızı VakıfBank internet şubenizden yapabilirsiniz. Eğer internet şubesi kullanmıyorsanız bankanın size en yakın şubesine giderek başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.

Eğer ben şube ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız internet üzerinden form doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Form adresi : https://basvuru.vakifbank.com.tr/kobibasvuru.aspx

VakıfBank BusinessCard Kredi Kartı Başvurusu

Hemen yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda koyduğumuz ekran görüntüsündeki gibi bir form ile karşılaşacaksınız. Dikkatli ve eksiksiz bir şekilde formu doldurduğunuzda başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

VakıfBank Worldcard Kredi Kartı Başvurusu

Hemen bir önceki yazımızda bahsettiğimiz üzere Türkiye ‘nin 3 kamu sermayeli bankalarından birisi olan VakıfBank ‘ın kredi kartlarından en bilinen ve en çok tercih edilen WorldCard ‘ı sizlere tanıtmaya karar verdik.

VakıfBank ayrıcalığı ile WorldCard ‘lı olmak şimdi çok kolay !

VakıfBank WorldCard Kredi Kartı

VakıfBank Worldcard Kredi Kartı

VakıfBank ‘ın müşterilerine en yaygın bir şekilde hizmet verdiği kartıdır. Bu kart sayesinde VakıfBank ve World üyesi işyerlerinden WorldPuan ‘lar kazanıyor ve birbirinden uygun taksit seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Ayrıca bankanın sizler için peşin alışverişlerinizi sonradan taksitlendirebileceğiniz uygulaması bulunmaktadır.

Banka müşterileri için kartı temaslı ve temassız olarak sunabilmektedir. Temassız kartınızla yaptığınız alışverişlerde şifre girmenize veya imza atmanıza gerek kalmamaktadır.

VakıfBank WorldCard Kredi KartıKart başvurusu için şuan bildiğimiz 2 seçenek yer almaktadır.

1 – VakıfBank müşterisi iseniz ve internet şubesi kullanıyorsanız internet şubesinden hızlı bir şekilde başvuru formunu doldurup başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

2 – Size en yakın VakıfBank şubesine giderek kredi kartı başvurusu formunu alabilir ve yetkili şube çalışanına teslim ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Eğer size en yakın VakıfBank şubesinin nerede olduğunu bilmiyorsanız http://www.vakifbank.com.tr/atm-sube-arama.aspx?pageID=548 bu bağlantıdan bankanın il ve ilçelere ayrılmış tüm şubelerini harita üzerinden görebilir şube bilgilerine ulaşabilirsiniz.

VakıfBank Hakkında Bilgi

Türkiye ‘deki 3 büyük Kamu Sermayeli bankalardan birisi olan Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. kısaca VakıfBank ‘ın incelemesi ile sizlerleyiz.

Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank Türkiye ‘nin 3 Kamu Sermayeli Bankası ‘dır. Kısaca anlatmak gerekir ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti ‘nin bankasıdır.

Bu yazımızda sizlere banka hakkında kısaca bilgiler vereceğiz akabinde ilerleyen günlerde bankaya ait kredi ve kredi kartlarının incelemesini yapacağız.


 

VakıfBank Hakkında BilgiVakıfBank Hakkında Bilgi

Uzun ismi Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. olmasına rağmen VakıfBank olarak bilinen banka 1954 yılında kurulmuştur.

Türkiye Bankalar Birliği ‘nin 2012 yılındaki raporuna bakıldığında Türkiye ‘deki aktif büyüklük açısından değerlendirildiğinde en büyük 6.banka olarak istatisliklere yansımıştır.

Banka 11 Ocak 1954 yılında Başvekil Adnan Menderes ‘in özel talimatı ile 6219 sayılı özel kanuna istinaden 50.000.000 TL sermayesi ile anonim ortaklık olarak kurulmuştur.

Banka 13 Nisan 1954 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır.  Bankanın sermayesinin %25,18 ‘lik kısmı Kasım 2005 tarihinde halka arz edilmiş olup kalan sermayesinin ise %43 ‘ü Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdinde yer alan mazbut vakıflara, %15,64 ‘lük kısmı ise mülhak vakıflara, %16,10 ‘u ise mensupların üyesi olduğu Türkiye Vakıflar Bankası Emekli Sandığı ‘na ve kalan sermeyesi ise diğer hakiki ve hükmi şahıslara aittir.

VakıfBank ‘ın yurtdışında ise ABD ‘nin News York şubesi olmak üzere Bahreyn ‘de Off-Shore ve Erbil ‘de şubeleri yer almaktadır.  Ayrıca bankanın yurt dışında 3 bankada iştiraki yer almaktadır.

Bankanın açmış olduğu Hakkımızda sayfasından daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfayı ziyaret etmek isterseniz http://www.vakifbank.com.tr/hakkimizda.aspx?pageID=182 bağlantısını kullanabilirsiniz.

VakıfBank Hakkında Kısa Bilgiler

– İşlem Kodu : VAKBN

– Kuruluş Tarihi : 11 Ocak 1954

– Faaliyete Başlama Tarihi : 13 Nisan 1954

– Personel Sayısı : 12.225 ( Mart 2012 Dönemine Ait)

–  EFT Kodu : 0015

– Swıft Kodu : TVBATR2A

– Şube Sayısı : 860 & ATM Sayısı : 2600 civarı