Etiket arşivi: Maaş Yazısı Nedir ?

Maaş Yazısı Nedir ve Nasıl Yazılır ?

Bankaların genellikle kredi başvurularında maaş bordrosu veya maaş yazısı isterler. Büyük fabrikalarda genellikle şehir dışlarında organize sanayi bölgelerinde olduğundan ve muhasebecinin yeri genellikle şehir merkezinde çarşıda oluşundan dolayı bir çok kişi maaş bordrosu almakta zorluk çeker.

Bunun yerine maaş yazısı vermek isterler ama nasıl yapacaklarını bilmediklerinden çoğu zaman yanlış olur.

Daha önce kendine 2 defa maaş yazısı yazıp kredi çeken birisi olarak bu konudaki tüm sorularınızı yanıtlayacağım.

Maaş Yazısı Nedir ?

Maaş Yazısı Nedir ve Nasıl Yazılır ?

Maaş yazısı bir firmanın bünyesinde çalışan personeline hangi kuruma veya kuruluşa verecek ise ona hitaben yazdılığı dilekçedir.

Maaş yazısının bir kaç kuralı bulunmaktadır. Bu kurallar çerçevesinde yazılan maaş yazısını her banka kabul eder ve işleme alır. Maaş yazısında maaşınızı istediğiniz miktarda gösterebilirsiniz. Bankanın hiç bir itirazı olmayacağı gibi yüksek gösterdiğiniz taktirde kredinizin onaylanma ihtimali daha yüksektir.

Maaş Yazısı Nasıl Yazılır ?

Bunu daha iyi anlayabilmeniz açısından kendi bilgisayarımda microsoft word belgesinden kendime yazıyormuş gibi bir maaş yazısı hazırladım.

Maaş Yazısı Örneği İndirmek için TIKLA !

Hemen yukarıdaki linke tıklayıp maaş yazısı örneğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirdiğiniz yazı üzerindeki banka ismini, tarihi, bilgilerinizi düzenledikten sonra antetli kağıda yazdırıp firmanın kaşesini vurarak yetkilisine imzalatınız.

Akabinde bankaya bu yazıyı firma yetkilisinin imza sirküsü fotokopisi ile birlikte götürünüz. Bankanın dilekçedeki imzayı karşılaştırabilmesi için bu olmazsa olmazdır. Eğer bilgisayarınızda microsoft word belgesi yok ise aşağıdaki ekran görüntüsünden faydalanarak sıfırdan kullandığınız programa göre yazabilirsiniz.

Maaş Yazısı Örneği

Yukarıdaki ekran görüntüsünü daha büyük ekranda görüntülemek isterseniz üzerine tıklamanız yeterlidir.

Düzenlenecek Alanlar ;

1- Tarih

2- Banka adı ve il ismi

3- Yusuf KISA yerine kendi isim ve soyisminizi yazınız.

4- 2.000 TL yerine kendi maaşınızı yazınız.

5- Firma kaşesi ve yetkili imzası alanını silerek yazıyı firmanın antetli kağıdına yazdırıp o kısma kaşe vurup yetkiliye imzalatınız.

İşlemler bu kadar basit. Sonrasında firma yetkilisinin imza sirküsü ile beraber bankaya gittiğinizde kredinizi alabilirsiniz.

Anlamadığınız ve sormak istediğiniz bir yer olur ise aşağıdaki yorum formunu kullanarak sorabilirsiniz.