Etiket arşivi: Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Daha öncesinden Kredi Notu kategorimizde kredi notu ile alakalı bilgi verici 3 adet makale yayınladık lakin notunuzu nasıl öğreneceğinizi belirtmediğimizi fark ettik.

Kredi notunuzu nasıl öğreneceğinizi bu yazımızda detaylı bir şekilde sizlere açıklayacağız.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Kredi notunuzu internet üzerinden ufak bir üyelik oluştururak ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Öğrenebilmeniz için gerekli adımları sırası ile aşağıda sizler ile paylaşacağız.

1- https://www.findeks.com/ sitesine giriniz.

2- Sitede ” Üye Ol ” butonunun üzerine gelerek açılan sekmelerden ” Bireysel ” seçeneğine tıklayınız.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

3- Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi bir form ile karşılaşacaksınız. Bu formu ve devamında gelecek olan 4 formu eksiksiz bir şekilde bilgilerinizi doğru girerek doldurunuz.

4- Üyeliğinizi oluşturduktan sonra üye girişi yapınız. Aynı bankaların internet şubelerine giriş sistemi yer almaktadır.

Kredi Notu Öğrenme

Üye girişi yaptıktan sonra yukarıda gördüğünüz gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Ben 24.09.2014 tarihinde üye olduğum için o tarihe ait olan bilgilerimi göstermektedir. Bilgilerin güncellenmesi için ” Güncelle ” butonuna tıklamanız gerekiyor lakin bu butona tıkladığınızda firma sizden ufak bir ücret istiyor.

Bu sistemi 1 defalığına ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bir daha kullanmak isterseniz firmanın talep ettiği az miktarda ücreti ödemeniz gerekmektedir.

İşinize yarayabilecek diğer makalelerimiz ;

1- Kredi Notu Yükseltme Teknikleri [Kapsamlı]

2- Kredi Notu Neden Düşer ?

3- Kredi Notu Nedir ?

Dilerseniz yukarıdaki makalelerimizi üzerlerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri [Kapsamlı]

Kredi Notu kategorimizden kredi notu nedir ve kredi notu neden düşer isimli yazılarımızı okuduğunuzu varsayıyorum. Şimdi kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağım.

Kredi Notu Yükseltme Yolları

Bankalar ile hep aranız kötü gitti ve kredi notunuz çok mu düştü. Acil krediye veya kredi kartına mı ihtiyacınız var ? Öyleyse bu yazımızı başından sonuna kadar dikkatlice okuyun sizlere kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

[ayirac]

Kredi Notu Yükseltme Yolları

1.) Temizlik Aşaması : Bankada ne kadar krediniz veya kredi kartınız varsa hepsinin borcunu temizleyin. Mümkünse temizledikten sonra iptal ettirin. Ayrıca adınıza kayıtlı ne kadar fatura varsa hepsini ödeyin. Turkcell, Avea ve Vodafone gibi oparatörler özellikle bankaların sistemlerine yansır ve kredi notunuzu düşürmede büyük etki sağlar.

2.) Hesabınızı hareketlendirin : Elinizde avucunuzda ne kadar para varsa hepsini bankaya yatırın. Daha sonrasında aynı bankada hesabı olan bir yakınınıza havale yapın ve parayı geri getirip yatırın. Bunu en az 2-3 defa yapın. Akabinde paranızı 1 ay vadeliye yatırın. Vadenizin süresi dolduğunda tekrar vadeliye atmayın.

3.) Kart isteyin : Bankadan bir kredi kartı isteyin yukarıdaki dediklerimi yaptığınızda 1-2 ay içerisinde başvurun mutlaka size az limitlide olsa bir kredi kartı verilecektir. Bu kartı kullanın ve borcunu erkenden kapatın. Arkasından kartınızı iptal ettirin.

4.) Vadeli Hesaba Tekrar Yatırma : Kartınızı iptal ettirdikten sonra paranızı tekrar bankadaki hesabınıza vadeliye alın. Bu sefer en az 2 aylık bir vadesi olsun. Paranın miktarı ne kadar yüksek olursa notunuz o kadar çok etkilenecektir bunu asla unutmayınız.

5.) Ufak Miktarda Kredi Başvurusu Yapın : Atıyorum 3.000 TL kredi başvurusunda bulunun kredinizin vadesi düşük olsun ki çok fazla faiz ödemeyin. Aldığınız 3.000 TL ‘nin üzerine sizde biraz para koyarak ilk taksidinizde olduğu gibi yatırarak krediyi kapatın.


Dediklerimi harfiyen uygulayın sonra bankadan ne isterseniz verecektir. Kredi notunuz düşüşlerden uçuşlara geçecek. Bankadan çok yüksek limitli kredi kartı ve kredi alabilirsiniz. Şuan bana 50.000 TL krediyi direk olarak vermektedirler mesela daha 2 gün önce başvurdum ne diyecekler diye. Anlayacağınız taktikler denenmiştir. Tek yapmanız gereken zamana yayarak yapmak olacaktır.

Kredi Notu Neden Düşer ?

Tüm bankacılık işlemlerimizi ilgilendiren kredi notunun neden düştüğünü detaylı olarak anlatmaya karar verdik.

Kredi Notu

Kredi Notu Neden Düşer ?

 

Bir önceki yazımızda kredi notunun ne olduğunu sizlere detaylı bir şekilde anlatmıştık. Şimdi ise bankaya gidip başvuru yaptığınızda size eğer kredi notunuz düşük diyorlarsa olası nedenlerini anlatacağız. Sizde kendi yaptığınız hataları bulup düzeltme için yazacağımız yazıyı okuyup notunuzu tekrardan yükselteceksiniz.

Kredi Notu Düşme Sebebleri ;

1.) Kredi Kartı : Bankada kredi kartınız var ise ve düzenli olarak borcunu ödemeyip, taksitlerini sürekli olarak aksatıyorsanız veya sadece asgari tutarlarını ödüyorsanız kredi notunuz büyük bir düşüş yaşar. Artık bankanın gözünde güvenilir bir müşteri olamazsınız.

2.) Banka Kredisi : Eğer bankada çekmiş olduğunuz bir kredi var ise ve bunu düzenli olarak ödemiyorsanız 1 taksidi bile geç ödeseniz bankanın size birdaha kredi vermemesi için güzel bir sebeb olacaktır.

3.) İşsizseniz : Eğer sigortanız yok ve gelirinizi belgeleyemiyorsanız bankanın gözünde güvenilir birisi değilsiniz demektir.

4.) Hesap : Banka hesabınızın bakiyesi herzaman 0 ise sizi güvenilir yapmaz.

5.) Fatura ödememe : Adınıza kayıtlı Turkcell, Vodafone ve Avea gibi bir faturalı hat var ve bunların borçlarını ödemiyorsanız bankaya olduğu gibi yansıyacaktır.

[ayirac]

Yukarıdakilerden illaki birisini yapmışsınızdır veya banka sizi daha önceden hiç keşfetmemiştir. Daha önceden hiç kredi kartınız olmamıştır mesela. Yakında Kredi Notu kategorimizde yükseltme tekniklerinide paylaşacağız. Takipte kalın.