Etiket arşivi: Kredi Notu Yükseltme Yolları

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri [Kapsamlı]

Kredi Notu kategorimizden kredi notu nedir ve kredi notu neden düşer isimli yazılarımızı okuduğunuzu varsayıyorum. Şimdi kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağım.

Kredi Notu Yükseltme Yolları

Bankalar ile hep aranız kötü gitti ve kredi notunuz çok mu düştü. Acil krediye veya kredi kartına mı ihtiyacınız var ? Öyleyse bu yazımızı başından sonuna kadar dikkatlice okuyun sizlere kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

[ayirac]

Kredi Notu Yükseltme Yolları

1.) Temizlik Aşaması : Bankada ne kadar krediniz veya kredi kartınız varsa hepsinin borcunu temizleyin. Mümkünse temizledikten sonra iptal ettirin. Ayrıca adınıza kayıtlı ne kadar fatura varsa hepsini ödeyin. Turkcell, Avea ve Vodafone gibi oparatörler özellikle bankaların sistemlerine yansır ve kredi notunuzu düşürmede büyük etki sağlar.

2.) Hesabınızı hareketlendirin : Elinizde avucunuzda ne kadar para varsa hepsini bankaya yatırın. Daha sonrasında aynı bankada hesabı olan bir yakınınıza havale yapın ve parayı geri getirip yatırın. Bunu en az 2-3 defa yapın. Akabinde paranızı 1 ay vadeliye yatırın. Vadenizin süresi dolduğunda tekrar vadeliye atmayın.

3.) Kart isteyin : Bankadan bir kredi kartı isteyin yukarıdaki dediklerimi yaptığınızda 1-2 ay içerisinde başvurun mutlaka size az limitlide olsa bir kredi kartı verilecektir. Bu kartı kullanın ve borcunu erkenden kapatın. Arkasından kartınızı iptal ettirin.

4.) Vadeli Hesaba Tekrar Yatırma : Kartınızı iptal ettirdikten sonra paranızı tekrar bankadaki hesabınıza vadeliye alın. Bu sefer en az 2 aylık bir vadesi olsun. Paranın miktarı ne kadar yüksek olursa notunuz o kadar çok etkilenecektir bunu asla unutmayınız.

5.) Ufak Miktarda Kredi Başvurusu Yapın : Atıyorum 3.000 TL kredi başvurusunda bulunun kredinizin vadesi düşük olsun ki çok fazla faiz ödemeyin. Aldığınız 3.000 TL ‘nin üzerine sizde biraz para koyarak ilk taksidinizde olduğu gibi yatırarak krediyi kapatın.


Dediklerimi harfiyen uygulayın sonra bankadan ne isterseniz verecektir. Kredi notunuz düşüşlerden uçuşlara geçecek. Bankadan çok yüksek limitli kredi kartı ve kredi alabilirsiniz. Şuan bana 50.000 TL krediyi direk olarak vermektedirler mesela daha 2 gün önce başvurdum ne diyecekler diye. Anlayacağınız taktikler denenmiştir. Tek yapmanız gereken zamana yayarak yapmak olacaktır.