Etiket arşivi: Kredi Notu Neden Düşer ?

Kredi Notu Neden Düşer ?

Tüm bankacılık işlemlerimizi ilgilendiren kredi notunun neden düştüğünü detaylı olarak anlatmaya karar verdik.

Kredi Notu

Kredi Notu Neden Düşer ?

 

Bir önceki yazımızda kredi notunun ne olduğunu sizlere detaylı bir şekilde anlatmıştık. Şimdi ise bankaya gidip başvuru yaptığınızda size eğer kredi notunuz düşük diyorlarsa olası nedenlerini anlatacağız. Sizde kendi yaptığınız hataları bulup düzeltme için yazacağımız yazıyı okuyup notunuzu tekrardan yükselteceksiniz.

Kredi Notu Düşme Sebebleri ;

1.) Kredi Kartı : Bankada kredi kartınız var ise ve düzenli olarak borcunu ödemeyip, taksitlerini sürekli olarak aksatıyorsanız veya sadece asgari tutarlarını ödüyorsanız kredi notunuz büyük bir düşüş yaşar. Artık bankanın gözünde güvenilir bir müşteri olamazsınız.

2.) Banka Kredisi : Eğer bankada çekmiş olduğunuz bir kredi var ise ve bunu düzenli olarak ödemiyorsanız 1 taksidi bile geç ödeseniz bankanın size birdaha kredi vermemesi için güzel bir sebeb olacaktır.

3.) İşsizseniz : Eğer sigortanız yok ve gelirinizi belgeleyemiyorsanız bankanın gözünde güvenilir birisi değilsiniz demektir.

4.) Hesap : Banka hesabınızın bakiyesi herzaman 0 ise sizi güvenilir yapmaz.

5.) Fatura ödememe : Adınıza kayıtlı Turkcell, Vodafone ve Avea gibi bir faturalı hat var ve bunların borçlarını ödemiyorsanız bankaya olduğu gibi yansıyacaktır.

[ayirac]

Yukarıdakilerden illaki birisini yapmışsınızdır veya banka sizi daha önceden hiç keşfetmemiştir. Daha önceden hiç kredi kartınız olmamıştır mesela. Yakında Kredi Notu kategorimizde yükseltme tekniklerinide paylaşacağız. Takipte kalın.