Etiket arşivi: Kredi Kartı Başvurusu Red Edilmesi

Kredi Kartı Başvurusu Red Edilme Nedenleri

Merhaba değerli www.kredivekarti.com takipçileri. Sitemizde birçok konuda yapılan yorumlarda kredi kartı başvurusunun red edilmesinin nedenleri sorulmaktadır.

Kredivekarti.com ekibi olarak bizde bu sorulara detaylı yanıt verebilecek nitelikte bir makale yazmak istedik.

Kredi Kartı Başvurusu red edilenler için yapılması gerekenleri sırasıyla anlatacağız.

Kredi Kartı Başvurusu Red Edilme Nedenleri

Kredi Kartı Başvurusu Red Edilme Nedenleri ve Başvuruyu Onaylatma

1.) Bankalardaki Geçmişiniz ;

Eğer daha önceden bankalardan aldığınız bir kredinin taksitlerini geciktirme veya ödememe gibi bir durumunuz söz konusu olmuş ise veya kredi kartı alıp taksitlerini vaktinde ödemediyseniz veyahut mevcut kredi kartınızın sadece asgari tutarını ödüyorsanız bankaların hiçbiri kredi kartı başvurunuzu onaylamaz.

Bankalar ile olan geçmişinizi iyice bir kontrol etmelisiniz. Eğer bankalar ile geçmişinizde bir problem olup olmadığına emin değilseniz ” Banka Kara Liste Sorgulaması Nasıl Yapılır ? ” isimli makalemizi okuyup kara listede olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

2.) Ödenmemiş Faturalar ;

Adınıza kayıtlı olan elektrik-su-doğalgaz-telekonimasyon faturalarınız var ise bunlar sizin başvurunuzu çok büyük bir ölçüde etkileyecektir. Özellikle bankalar Turkcell, Avea ve Vodafone ‘dan bilgi aldığı bilinmektedir. Ödenmemiş faturalarınız var ise ödemenizi tavsiye ederiz.


Yukarıdaki maddeleri iyice kontrol ettiniz ama sizin yukarıdaki sorunlardan herhangi birisini taşımadığınıza eminseniz. Birde üzerine sigortalı bir işte çalışıyor sabit bir gelire sahipseniz o zaman geriye tek birşey kalmaktadır.

3.) Bankaların hiçbirinde hesabın olmaması ;

Birçok kişi bankaların hiçbirisinde hesabı olmadığı halde kredi kartı başvurusu yapmaktadır. Lakin bu yanlış bir durumdur. Bankalar eğer herhangi birisinde hesabınız var ise sizi incelerler.

Aksi taktirde inceleme lüzumunda bile bulunmazlar. Sizi inceleyebilmeleri için mutlaka bankalardan birisine hesap açınız. Özellikle hangi bankadan kredi kartı istiyorsanız oraya hesap açmanızda fayda var.

Hesabınızı açtığınızda hesabınızı aktif tutup, sigortalı çalışan olduğunuzu ve gelirinizi belirttiğinizde kredi kartı başvurunuzun onaylanmaması gibi bir neden ortadan kalkar. Eğer kredi notunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız ” Kredi Notu Yükseltme Teknikleri [Kapsamlı] ” isimli makalemizi okuyup notunuzu yükseltebilirsiniz.

Sormak istediğiniz bir soru olur ise konu altından sorabilirsiniz. İyi günler.