Etiket arşivi: Kamu Sermayeli Bankalar

HalkBank Paraf Kart Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye Halk Bankası yani kısaca Halk Bank bildiğiniz üzere Türkiye ‘nin 3 Kamu sermayeli bankalar ‘ından birisi. Yani anlayacağınız dilden söylersek Devleti ‘mizin bankasıdır.

Banka Devletimizin olunca avantajlarıda oldukça iyi oluyor. Sizlere Türkiye ‘nin en çok kullanılan ve bilinen kredi kartlarından birisi olan Paraf Kart ‘ı sizlere tanıtacağız.

Halk Bank ‘ın Paraf Kredi Kartı ile yurt içerisinde ve yurt dışında dünyanın en yaygın olan Visa ve MasterCard logosunu gördüğünüz tüm işyerlerinde alışveriş yapabilirsiniz.

Ayrıca yurt içerisinde Paraf üyesi işyerlerinden taksitli alışveriş yapabiliyorsunuz ve sizler için sunulan bir çok kampanyadan faydalanabiliyorsunuz.

Kartınız ile alışveriş yaptıkça parafpara kazanırsınız ve kazandığınız parafparalar ile Paraf üyesi olan tüm işyerlerinde nakit paraymış gibi kullanabilirsiniz.

Acil nakit ihtiyacınız olduğunda kartınız ile Halk Bank şubelerinden veya ATM ‘lerinden nakit paranızı çekebilirsiniz.

Kartınız tercihinize göre temaslı veya temassız bir şekilde basılır ve adresinize özel bir kurye ile gönderilir.

HalkBank Paraf Kart Kredi KartıParaf Kredi Kartı ile Yapabilecekleriniz & Özellikler ;

– ParafPara : Yaptığınız alışverişlerden kazanırsınız ve para yerine geçtiğinden alışverişlerde kullanabilirsiniz.

– Taksit : Halk Bank ‘ın sağladığı özel taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

– Taksit Arttırma ve Erteleme : Banka sizlere yaptığınız alışverişlerde +3 taksit gibi fırsatlar sunar. Ayrıca taksitlerinizi erteleyebilirsiniz.

– Sonradan Taksitlendirme : Tek çekim bir alışveriş yaptığınızda bankanın size sunduğu kampanya ve faiz oranları ile alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz.

– HGS : Bu kartınızı hızlı geçiş sisteminde kullanabilirsiniz.

– Talimat : Bu kartınız ile faturalarınızı otomatik ödemeye alabilirsiniz.

Yukarıdakiler sadece kartın özelliklerinden bir kısmıdır. Daha fazla bilgiyi bankadan edinebilirsiniz.

Halk Bank Paraf Kredi Kartı

HalkBank Paraf Kart Kredi Kartı Başvurusu

Benzersiz ve sizlere çok fazla avantajlar sunan paraf karta başvurmak çok kolay. Sizlere en yakın HalkBank şubesinden veya 444 0 400 nolu cep şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer ben internet üzerinden başvuru yapmak istiyorum derseniz başvuru formu bulunmaktadır.

Başvuru Formu : https://www.parafcard.com.tr/HizliBasvuru

Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak hızlı ve pratik bir şekilde başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz. Kart için yapılmış reklamlar aşağıdadır. Reklam videolarını izleyerek kart hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Murat Boz ‘un oynadığı reklamlardan 2 tanesini yukarıda sizler ile paylaştık. En doğru ve en güncel bilgiyi her zaman 444 0 400 numaralı HalkBank Cep Şubesi ‘nden alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hakkında Bilgi ve Kuruluşu

Kamu Sermayeli Bankalar ‘dan Ziraat Bankası hakkında bilgiler toparladık. Bu yazımızda Ziraat Bankası ‘nın kuruluşunu ve bilgilerini paylaşacağız.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası 1863 yılında Osmanlı Devleti tarafından temelleri atılmış bir Türkiye Bankasıdır.

Ziraat Bankası 15.08.1888 tarihinde Menafi Sandıkları ‘nın yerine işlevlerini üstlenecek bir modern finans kuruluşu olarak resmen kuruldu. O dönemlerde Ahmet Şefik Mithat Paşa ‘nın kurduğu Menafi Sandıkları ‘da banka şubelerine dönüştürülmüş ve faaliyetine başlamıştır.

1.Dünya Savaşı sonunda yenilmiş sayılmamızla ülke işgale uğramış ve işgal altındaki topraklarda bulunan şubeler Yunanlılar tarafından kurulan İzmir ‘de Ziraat Bankası İdare Merkezi ‘ne bağlandı.

1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nin açılmasının ardından TBMM kontrolünde bulunan yerlerdeki şubeler Ankara şubesi ‘ne bağlandı.

1922 tarihinde İzmir ve İstanbul teşkilatları da Ankara ‘ya tabi oldu ve Ziraat Bankası tekrardan bütünlüğüne kavuştu. 1924 tarihinde çıkartılan kanun ile Ziraat Bankası Devlet Kurumu olmaktan çıkartılıp anonim şirketi oldu.  Şubat 2001 krizinin ardından diğer kamu bankaları ile birlikte Ziraat Bankası ‘da ortak bir yönetim kurulu tarafından yönetilmeye başlandı ve uygulama 2005 yılında sona erdi.

Ziraat Bankası ‘nın Bağdat, Erbil, Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, Akdoğan, Karakum, Karaoğlanoğlu, Atina, İskele, Gönyeli, İskeçe, Rodos, Gümülcine, New York, Londra, Sofya, Tiflis, ve Cidde ‘de şubeleri Karaçi ve Tahran ‘da temsilcilikleri bulunmaktadır.

2003 yılında bankanın 140. yıldönümü şerefine PTT tarafından posta pulu yayınlanmıştır.

  • İşlem kodu : BIST: TCZB
  • Kuruluş  : 20.11.1863
  • Kurucu : Ahmet Şefik Mithat Paşa
  • Önemli kişiler : Muharrem Karslı (Yönetim Kurulu Başkanı), Hüseyin Aydın (CEO),
  • Çalışan sayısı     24,374
  • İnternet Sitesi :  www.ZiraatBank.com.tr
  • Eftkodu: 0010
  • Swiftkodu: TCZBTR2A

Banka hakkında genellikle aranan bilgileri kısaca vermiş olduk. Daha fazlası için Bankalar Hakkında kategorimize göz atabilirsiniz.

Bankanın incelediğimiz ürünleri ;

1 – Ziraat Bankası Maxsimum Card Başvurusu

2 – Ziraat Bankası Kampüs Kart Başvurusu

Bankanın ilerde inceleyeceğimiz tüm ürünlerine ” Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu ” isimli kategorimizden ulaşabilirsiniz.