Etiket arşivi: Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik Kredisi 2014 – 2015

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar hangileri? Bedelli askerlik kredisi şartları nelerdir? Bedelli için hangi kurumlar, bankalar ile anlaşma yaptı? Faiz oranı nedir? Soruları ile bedelli askerlik 2014 – 2015 için kredi başvurusunu değerlendireceğiz.

2 Aralık 2014 tarihinde, başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı sürpriz bir açıklama ile bedelli askerlik imkanı getirildi. Bu mutlu haberi alan birçok aile, bu süreçte bedelli askerlik için ödemelerini nasıl yapabileceği konusunda araştırmalara başladı. Bu arayış da bankaları bedelli askerlik kredisi çıkartmaya yöneltti.

Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik kredisi için muhtemelen tüm bankalar çalışma yapacak. Fakat bu işte elini çabuk tutan bankalardan 2 tanesi devlet bankası, bunlar Halk Bankası ve Vakıfbank.

Özel sektörde ise bu krediye;

– Denizbank,
– Şekerbank,
Yapı Kredi Bankası,
– Akbank gibi bankalar öncü oldular.

Bedelli askerliğe resmi olarak başvurular 13 Aralık 2014’te başladı. 2 ay sürecek olan başvurular 13 Şubat 2015 tarihinde son bulacak. Bu süreye kadar başvuran 27 yaşındaki (1 Ocak 1988 tarihi dahil) adaylar, 18.000 TL gibi bir ücretle askerlik hizmetlerini tamamlamış olacaklar.

Yaklaşık 700 bin kişinin potansiyel olarak bu hizmetten yararlanma şansı bulunuyor fakat bu kadar kişinin %40’ının faydalanacağını düşünürsek, ülke 5 milyar liralık bir gelire kavuşacak. Tamamı savunma sanayi teknolojilerine ayrılacak olan bu para, ülkemizin askeri gücünü de artıracaktır.

Bedelli askerlik kredisi için bazı kuruluşlar da bankalar ile çeşitli anlaşmalar imzalamaktadır. Bu bağlamda bedelli askerlik derneği ve bedelli askerlik platformu ile Şekerbank arasında bir sözleşme yapılmıştır.

%0,99 faiz ile 36 aya kadar istenilen her vade seçeneğinde faydalanabilecek dernek üyeleri. Dosya masrafsız bir şekilde sunulan kredi için Şekerbank direkt EFT yolu ile ilgili şahsın bedelli askerlik hesabına ödeme yapılacaktır.

Mevcut bu fırsattan ÖGESEN (Öğretim üyeleri sendikası), bedelli askerlik platformu üyeleri faydalanabileceklerdir.

Bu süreçte 26 Aralık 2014 tarihinde Vakıfbank tarafından bedellik askerlik tahsilatları ile ilgili SMS de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eğer ücreti nereye yatırması gerektiği konusunda tereddüt yaşayan varsa, onlara yardımcı olur.

“Vakıfbank, bedelli askerlik tahsilatları için yetkili bankadır. Bedelli askerlik finansmanı için de uygun faizli kredimizden faydalanabilirsiniz.”

Sizler de bedelli askerlik ödemeleri ve kredileri için araştırmalarınızı, yorumlarınızı bu yazının altından paylaşırsanız, tüm ziyaretçilerimiz faydalanmış olur. Sizin bu olaya bakış açınız nedir?