Etiket arşivi: Banka Kara Liste Sorgulama

Banka Kara Liste Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Hayatımızı değiştirecek en önemli şeylerden birisi ise bankaların kara listesinde olup olmadığımızdır. Kara listeye düşenler hiçbir şekilde bankalardan kredi veya kredi kartı alamamaktadırlar.

Her ne kadar işin içerisine faizler v.s. karışsada en iyi dostumuzun bankalar olduğunu unutmayalım. Şöyle ki hiçbir arkadaşınız 1 istemenize çıkarıp 30.000 TL gibi bir ücreti veremez ama bankalar ile aranız iyi ise 1 imzanızla bu parayı alabilmeniz mümkün.

Banka Kara Liste Sorgulama

Banka Kara Liste Sorgulama

Bankalardan kara listede olup olmadığınızı öğrenmeniz çok zor olduğundan bu işlemi sadece 1 yöntem ile yapabiliriz. Bu yöntem oldukça basit ve açıktır.

Yapmamız gereken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ‘nın Ankara ‘da bulunan genel müdürlüğüne 1 dilekçe yazarak postaya vermenizdir.

Bu durumu birçok site anlatmakta lakin hiçbirisi adresi sizlere vermiyor. Biz sizler için adresi araştırıp bulduk.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İdare Merkezi İstiklal Cad. 10 Ulus 06100 Ankara

Hemen yukarıdaki adrese dilekçenizi yazıp PTT ‘den postaladığınızda ve adresinizi yazdığınızda cevabını yine posta yolu ile alabiliyorsunuz.

Dilerseniz Telefon : (0312) 507 5000 numarayı arayıp bilgi edinebilirsiniz veya direk olarak (0312) 507 5640 nolu faks numaralarına dilekçenizi fax çekebilirsiniz.

Eğer ben e-posta atarak bilgilendirme yapacağım veya soru soracağım derseniz ” iletisimbilgi@tcmb.gov.tr ” adresine mailinizi atabilirsiniz.


 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Dilekçe Örneği

Hemen aşağıda sizler için hazırladığımız bir dilekçe örneği bulunmaktadır. Dilekçe örneğini kendinize göre düzenleyip a4 kağıdına basarak imzalayıp gönderebilirsiniz.


06.09.2014 (Günün Tarihini Yazın)

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İDARE MERKEZİ
                                                                                                      ANKARA

Türkiye Cumhuriyeti ‘nin 12345678901 T.C. kimlik numaralı vatandaşı Yusuf KISA ‘yım. Bankalarda kara listede olup olmadığımın bilgisini aşağıdaki iletişim adresime iletmenizi ;

Bilgilerinize arz ederim.

Yusuf KISA
İmza

Adres : Adana —–


Hemen yukarıda örnek bir dilekçe bulunmaktadır. Tarihi o günün tarihi ile değiştirip T.C. kimlik numaranızı yazıp isim soyisminizi değiştirip son olarakta adresinizi yazdığınızda cevabınızı adresinizde görebilirsiniz.

Sormak istediğiniz bir soru olur ise konu altından yorum yaparak sorabilirsiniz.