Etiket arşivi: Adabank Hakkında Bilgi

Adabank Hakkında Bilgi

Adabank ‘ın kuruluşu ve son dönemlerde yapılan değişiklikleri hakkında bilgileri paylaşma kararı aldık.

adabank

2004 yılında Uzanlar Grubuna ait tüm şirketlere olduğu gibi Adabank ‘a da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından el konuldu. 2006 yılında ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından satışı gerçekleştirildi.

Yapılan satışta Adabank 45,1 Milyon TL karşılığında Kuveyt asıllı şirket olan The İnternational İnverstor Grubuna satıldı. Fakat grubun bu mali yetersizliği sebebiyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından satış iptal edildi. Eylül 2008 tarihinde satış işlemleri tekrar başladı ve Sinpaş Grubu ‘nun Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım Ticaret A.Ş. ‘nin ihalede en yüsek fiyatı 57,1 Milyon $ teklif verdi. Fakat aradan 2 yıl geçtikten sonra BDDK ihaleye onay vermedi. Temmuz 2011 yılında banka tekrar ihaleye çıkartıldı ve  Remzi Gür ve ortağı G Capital tarafından 75 Milyon $ teklif verildi. Ancak BDDK 02.10.2012 tarihinde bu satışada onay vermemiştir.

Şuan banka tahmin ettiğiniz üzere satılmamış durumda ve web sitelerine bilgi toplamak için girdiğimizde tasarımdan ötürü Türkçe karakter hataları almış başını gidiyor. Bankanın resmi web sitesi www.adabank.com.tr ‘dir.