Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, daha önceki yazılarımızda Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar ‘ı incelemiştik.

Çalışmayan ve sigortası olmayan birisinin bankadan kredi veya kredi kartı alma olasılığı oldukça düşüktür. Tabi birkaç husus dışında.

Bizde bu hususları sizlere anlatacağız. Kendinize uygun olanları uygulayıp başvuru yaptığınızda ise onay alabilme şansınız olacaktır.

Çalışmayan Bayanlar Kredi Çekebilir Mi ?

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bu sorunun yanıtı aslında bellidir. Lakin belirli bazı durumlarda banka insiyatif olarak çalışmayan bayanlara da kredi verebiliyor. Sigortasız bir işte çalışmanız bu durumu değiştirmiyor. Ama aşağıda sayacağımız maddelerden size uygun olanları uyguladığınızda kredi çekebilirsiniz.

1- Tapu ve Kira Geliri : Eğer üzerinizde bir ev veya iş yeri varsa onu kiraya verdiyseniz ve kiradan gelir elde ediyorsanız. Bankaya tapu ve kira kontratı fotokopileri ile gittiğinizde şansınız oldukça artacaktır.

2- Banka Hesabında Hareketlilik : Siz siz olun hesabınızın olduğu bankadan kredi ve kredi kartı başvurularınızı yapınız. Banka hesabı açar açmaz değil banka hesabı açtıktan 3 ay sonra başvuru yaparsanız şansınız daha da artacaktır.

Başvuruda bulunmadan önce elinizde ne kadar nakit para varsa banka hesabınıza yatırıp çekin. Örneğin ayın 1 ‘inde parayı yatırdınız 25 ‘inde çekin 27 ‘sinde geri yatırın. Bunu sürekli olarak tekrarlayın kredi başvurusu yaptığınızda elinizde ki tüm nakit para banka hesabınızda olsun hatta mümkünse vadeli hesap açarak parayı oraya aktarın. Krediniz onaylandığında vadeli hesabı kapatabilirsiniz.

3- Serbest Muhasebeci Mali Müşavir : Çevrenizde eğer bahsettiğimiz serbest muhasebeci mali müşavir var ise ve aranız iyi ise belirli bir ücret karşılığında sizi müşterisi olan herhangi bir firmada sigortalı gösterebilir. Aylık 350 TL gibi bir ücretle sigortalı gösterilebiliyor.  Yalnız hemen sigorta girişiniz yapılır yapılmaz değil en erken 3 ay sonra başvuru yapmanızda fayda var. Sizlere birde gelir belgesi vereceklerinden kredinizi çalışan biriymiş gibi alabilirsiniz.

Yukarıdaki yazdığımız 3 adımdan herhangi birisini uyguladığınızda kredi başvurunuzun onaylanma ihtimali olduça yükseliyor. Eğer 1. ve 3. maddeyi uygulayabiliyorsanız onlar tek başlarına yeterli oluyorlar. Madde 2 tamamen onay almanızı hızlandıracak ve teminata alacak bir tekniktir.

Başvuruyu şubeden yapmanızı tavsiye ederiz ve şube kalabalık olmayan sakin bir şube olur ise müşteri temsilciniz ile daha iyi anlaşabilirsiniz ve size zaman ayırabilirler. Yeni bankalardan başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Mesela en son Finansbank.Enpara.COM piyasaya kredi için çıkmıştı. Finansbank.Enpara.COM Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? isimli yazımızı okuyarak başvurunun ve onayın ne kadar hızlı olduğunu görebilirsiniz.

Eğer bu saydıklarımızı yaptıysanız Kredi Başvurusu kategorimizi ziyaret ederek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir